info@cupcake.com.ua

(044) 360 19 22

(067) 114 21 34

Залишити заявку Залишити заявку

Незвичайний литовський весільний торт Шакотіс

ШакотісЯкщо Ви готуєте торжество в литовському стилі, або просто бажаєте здивувати гостей, тоді варто замовити весільний торт Шакотіс – традиційне литовське кондитерський виріб з тіста, пропечене на відкритому вогні.

Весільний торт Шакотіс досить таки твердий, але це частування приносить справжнє задоволення, западаючи в пам’ять незвичайним ніжним смаком і ароматом. Його виготовлення – досить непростий процес. “Гілляста дерево”, що в перекладі й означає Шакотіс, саме тому було включено в Литовський національний фонд кулінарної спадщини. Весільний торт Шакотіс буде калорійною стравою, так як на його виготовлення йде близько 30-50 яєць на 1 кг борошна. Випікається торт Шакотіс на відкритому вогні, на дерев’яному рожні, яке поливається або вмочається тістом. Повільно спливаючи, тісто набуває незвичайної форми, що нагадує гілочки ялинки.

Весільний торт Шакотіс, як і всі інші, має свою історію виникнення. Так ще в далекому 16 столітті королева Барбора оголосила про конкурс на кращий кулінарний шедевр, який зможе здивувати і порадувати її і запрошених гостей. Юне дарування Йонас вирішив порадувати королеву солоденьким, і спекти торт. Але навіть в задумах не було робити його таким, яким його звикли бачити литовці. Тоді юнак просто ненароком розлив тісто на крутиться Вертель над вогнем. Побачивши це неперевершене видовище, кухар надихнувся і за свої старання отримав нагороду від королеви прикраса і призначення головним королівським кухарем. З тих пір торт Шакотіс став улюбленим королівським частуванням. А в Литві весільний торт Шакотіс є обов’язковим атрибутом одруження.

Весільний торт Шакотіс з насиченого жовтого пісочного тіста має форму дерева. І навіть при його розрізуванні можна помітити безліч прошарків, як ніби стовбур з річними кільцями. А все завдяки унікальній технології випікання, адже тісто наливається шарами і запікається по черзі, в той час як Вертель невпинно обертається на вогні.

Шакотіс зберігатися дуже довго, до півроку. Його можна побачити на будь-якому святі в Литві, але все-таки він залишається традиційним весільним тортом.

Коментарі закриті.

(044) 360 19 22  (067) 114 21 34

Підпишись на розсилку Cupcake Studio

НЕ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ ВІДПОВІДЬ НА СВОЄ ЗАПИТАННЯ?
ПРОСТО НАПИШІТЬ СВОЇ КОНТАКТИ І МИ НАДАМО ВАМ ПРОФЕСІЙНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ФОРМА ЗАМОВЛЕННЯ

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ