info@cupcake.com.ua

(067) 114 21 34

Залишити заявку

Маффин, кекс і капкейк – в чому відмінність

c53ecf4f4d4caaac2da5fb7ffa32ac1896bcf581

Жителі пострадянських країн після тотального дефіциту дуже довго не могли звикнути до всіляких іноземним ноу-хау, назви яких заворожували і дивували одночасно. На цьому підступному непорозуміння свого часу і були побудовані більшість стендап-виступів коміків (хоча на той момент називалося це трохи інакше). Особливо дивно звучали екзотичні назви на вигляд звичайних і дуже навіть звичних страв.

Ну ось же ж лежить на вітрині самий звичайний кекс, а підписано, що це не кекс ніякої, а маффин. Ну добре, звикли до мафіни, розібралися трохи що до чого, а тут ні з того ні з сього поруч з’являється той же вигляд виріб, але вже капкейк. Як тут не загубитися пристойній людині.

Саме тому варто більш детально розібратися що до чого і що з чим їдять.

 

Істинний француз кекс

Самим звичним з перерахованих вище виробів напевно є … маффин. Жартую, звичайно ж кекс. Якось так сталося, що саме це французьке кулінарне винахід дуже органічно прижилося на столах у багатьох країнах. За легендою, в далекому 1755 році якась безіменна покоївка приготувала цей безсмертний шедевр для короля Польщі Станіслава. Монарх був глибоко вражений вишуканими маленькими черепашками (а саме такими на вигляд були перші кекси) з смачним м’яким тестом. Так рецепт перекочував із Західної до Східної Європи і почав своє урочисте ходу по світу, зазнаючи значних змін і модифікацій.

Від своїх “побратимів” маффіни і капкейк він, в першу чергу, відрізняється пористою консистенцією і наявністю пишної “шапочки” (маленька алюзія на традиційний французький бере), яка формується під час випічки збитого тесту з розпушувачем. У рецептурі маффинов і капкейков практично нічого не треба збивати. Ще одна принципова відмінність – в додаванні олії. Так кекси більше нагадують бісквіт.

 

Стриманий англієць маффин

Як не дивно, маффіни почали фігурувати в куховарських книгах англійців ще з 1720 року (тобто трохи раніше ніж кекси). Але навіть в цій випічці з туманного Альбіону можна простежити очевидний французьки слід. Так, сама назва “маффин” є варіацією на тему французького слова “moofin” або “mouffle”, що в перекладі означає “м’який хліб”. У моду це кулінарний виріб масово увійшло на початку ХІХ століття.

У традиційного маффіни немає притаманного кексу “беретика” зверху, але ось його американська варіація навпаки має роздутий пишний верх мало не більше самої основи. Його тісто не треба збивати, тому виріб виходить досить щільної консистенції. На смак воно не таке солодке як в кексах або капкейк і взагалі досить прісне. Спочатку маффіни вживали як блюдо до сніданку або закуску, саме тому вони бувають не тільки солодкі, але і солоні, овочеві і навіть м’ясні. У солодкі маффіни часто додають фрукти і горіхи. Через досить невираженого смаку, маффіни без начинки часто їдять з джемом або варіаціями на тему омлету або яєць Бенедикт.

 

Химерний американець капкейк

На відміну від своїх скромних кулінарних побратимів американський капкейк ніколи не соромився бути яскравим і виділяється. В основі задуму цього виробу лежить ідея створення маленького тортика просто в чашці (власне, поетом і “кап-кейк” – тістечко в чашці). Вперше така думка прийшла в голову “зірці випічки” кінця XVIIІ століття Амелії Сіммс, а ось назва з’явилася майже на сторіччя пізніше завдяки книзі рецептів Елайзи Леслі.

капкейк – це, по суті, невеликий бісквіт, зверху прикрашений кремом і всякими іншими декоративними кондитерськими елементами – чим більше, тим красивіше. Із зовнішнім виглядом пов’язано і англійська назва солодощі – “fairycakes” або тортик для фей. Англійські капкейкі роблять трохи менше і покривають глазур’ю.

І так, щоб підсумувати, виділимо головні відмінності цих трьох смакоти:

Капкейки завжди солодкі, мафіни – прісні, кекси – переважно солодкі;

Кекси – більш “пухнасті” і пористі; найщільніші – маффіни;

Маффіни і кекси – не прикрашає тоді як капкейкі рясніють декором.

Тепер питань в стилі “в чому ж різниця?” Вже виникати не повинно і можна спокійно поснідати маффіни зі шпинатом, замовити до чаю кекс з родзинками, а на день народження подруги подарувати коробку оригінальних капкейков … більше не сміятися з плоских жартів про ” незрозумілих “іноземних словах.

Коментарі закриті.

НЕ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ ВІДПОВІДЬ НА СВОЄ ЗАПИТАННЯ?
ПРОСТО НАПИШІТЬ СВОЇ КОНТАКТИ І МИ НАДАМО ВАМ ПРОФЕСІЙНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ФОРМА ЗАМОВЛЕННЯ

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ